Sözleşmeler

İLAN VERME KURALLARI
 1. Site üzerinden ilan verme, ilan düzenleme ve ilanı yeniden yayına alma işlemlerinden önce yasal mevzuat gereği sistem üzerinden ilan veren kişinin kimlikleri doğrulanmalıdır. Üyeler, doğrulama işlemi yapmadıkları takdirde ilgili mevzuat uyarınca ilan veremeyeceklerini kabul eder.
 2. Yayınlanmak istenen ilanlarda kullanılan fotoğraflar ve videolar, satılan / kiralanan gayrimenkule ait olmalıdır. Yayınlanan içerikler, fotoğraf veya videolar hakkında Yenihane’nin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 3. İlan girişlerinde belirtilen kriterlerde (emlak türü, metrekare, oda sayısı, bulunduğu kat, fiyat vb.) doğru bilgiler yer almalıdır.
 4. Site içerisindeki farklı bir kullanıcının fotoğrafı / fotoğrafları kullanılmamalıdır.
 5. Bir gayrimenkulü satmak için ayrı, kiralamak için ayrı ilan verilmelidir. Aynı ilanda hem satılık hem kiralık detayları bulunamaz.
 6. Bireysel kullanıcılar için ücretsiz olarak yalnızca bir (1) aktif ilan verme hakkı bulunmaktadır. Bir aktif ilan yayındayken ikinci ve müteakip ilanların girilmek istenmesi durumunda, ikinci ve müteakip ilanlar için ücret tahsil edilecektir. Ücret ödemek suretiyle yayına alınan ilanın bireysel üye tarafından silinmesi ve fakat aynı ilanın yeniden yayımlanmak istenmesi durumunda tekrar ücret tahsil edilecektir.
 7. Profesyonel Paket üyesi Gayrimenkul Danışmanları, yürürlükteki mevzuat, Üyelik Sözleşmesi ve işbu İlan Verme Kurallarına uygun olmak koşuluyla, herhangi bir sınır ve kota olmaksızın ilan yayımlayabilirler.
 8. Girilen bir ilanın aynısı, ilk girilen ilan silinerek sisteme yeniden girilemez. Bir ilanın silinip sisteme tekrar yeni baştan girilmesi ve benzeri nitelikteki faaliyetleri gerçekleştiren hesap sahiplerinin bu ilanları silinebilir, hesapları geçici olarak durdurulabilir veya iptal edilebilir.
 9. Her bir ilan için farklı resimler kullanılmalıdır, aynı konumda dahi olsa aynı resim ikinci bir ilanda kullanılmamalıdır.
 10. Emlak ilan girişleri mutlaka mal sahibi tarafından veya mal sahibinin onayı alınarak yapılmalıdır. Bu sorumluluk ilan verene aittir. Mal sahibinin itirazı doğrultusunda hesap sahiplerinin bu ilanları silinebilir, hesapları geçici olarak durdurulabilir veya iptal edilebilir.
 11. Satılan ya da kiralanan ürünler Satıldı / Kiralandı olarak tekrar yayına verilemez. Satış işleminin devam ettiği izlenimi yaratan ya da tüketiciyi aldatma ve yanıltma ihtimali yaratabilecek “opsiyonlanmıştır', “kaporası alınmıştır”, "satılmıştır", "ilginiz için teşekkürler" gibi ya da bunlara benzer anlamda ibareler içeren ilanlar yayına alınmaz, yayında olan ilanlar yayından kaldırılır.
 12. İlan verme aşamasında, ilana ait Yenihane tarafından belirlenmiş bazı kriterler için girilen bilgiler, ilan veren tarafından sonradan değiştirilemez, ilan veren bu konuda itirazda bulunmayacağını peşinen kabul etmektedir. Yenihane, hangi kriterlere ait bilgilerin değiştirilemeyeceğini belirleme, zaman içinde belirlediği kriterlerde değişiklik yapma ve değişiklik yapma tarihi itibariyle belirlediği kriterleri tüm ilanlara uygulama hakkını saklı tutmaktadır.”
 13. Turizm Amaçlı Kiralık İlan yayınlayanlar; kimlik bildirme mevzuatı dahil olmak üzere yürürlükteki yasal mevzuata, düzenlemelere ve Site’deki İlan Yayınlama Kurallarına uygun hareket etmekle yükümlüdür. Yasal yükümlülükleri yerine getirmeden Turizm Amaçlı kiralık ilan yayınlayanlar hakkında uygulanacak idari yaptırım ve cezalardan münhasıran Turizm Amaçlı Kiralık İlan Veren sorumlu olacaktır.
 14. İlanın işyeri ya da konut olarak değerlendirilmesinin kararı ilan verenin sorumluluğundadır. Seçilmiş kategori doğru olarak kabul edilir, ilan verme kurallarına aykırı bir durum yer almıyor ise ilan yayına alınır.
 15. Her farklı taşınmaz için ayrı ilan verilmelidir. Farklı konumdaki, taşınmazlar için toplu satış yapılamamaktadır.
 16. 13 Eylül 2018 tarihli "Türk Parasının Kıymetini Koruma hakkında 32 sayılı Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar"da, 6 Ekim 2018 tarihli “Türk Parası Kıymetini Koruma Hakkında 32 Sayılı Karara İlişkin Tebliğ”de ve 16 Kasım 2018 tarihli ve 30597 sayılı Türk Parası Kıymetini Koruma Hakkında 32 Sayılı Karara İlişkin Tebliğ'de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ'de belirtilen sözleşme tiplerine dair kategorilerdeki ilanların fiyat bilgilerinin Türk Lirası olarak girilmesi gerekmektedir.